تبلیغات
آموزش و پرورش نوین - تفکر یک هنر است

تفکر یک هنر است

گفته می شود که خلاقیت زبانزد مردم قرن بیست و یکم است. پس از مشاهده غنی سازی هنر، اکنون می دانیم که هنر جزء اصلی یک آموزش پرکیفیت است. در حال حاضر یک فرصت مناسب برای بدست آوردن اطمینان در مورد این که هر دانش آموز در شیکاگو از پیش دبستان تا فارغ التحصیل شدن از دبیرستان را با آموزش پرکیفیت هنری سپری کند، بدست آمده است.

این فرصت آموزشی از طریق رهبری شهردار «رام امانوئل» (Rahm Emanuel) و با حمایت جامعه متعهد فرهنگی شهر به منظور بهبود و گسترش استراتژیک هماهنگ آموزش هنر برای اولین بار در سراسر ایالت بوجود آمده است.
تحقیقات همواره نشان دهنده این است که نمرات بدست آمده دانش آموزان به وسیله نفوذ و اهرم هنر، به مراتب بالاتر از نمرات ریاضی آنهاست. فرزندان ما نیاز به القای مهارت های تفکر انتقادی، خلاقیت و ارتباطات به منظور دستیابی به موفقیت در دنیای کار امروز دارند.
حال که نقش نبوغ هنر در کلاس های مدرسه گنجانده شده است؛ یک آموزشگاه هنرآموزی پیشگام در شیکاگو، برنامه ای تازه برای توسعه و کمک به هنرآموزان ایجاد کرده است. این برنامه شامل برگزاری میتینگ ها با شرکت والدین، هنرآموزان، معلمان، مدیران و هنر پژوهان است. یک کمیته مشورتی از رهبری اجتماعی و آموزشی در تجزیه و تحلیل داده ها، بهترین استراتژی ها و تمرینات را از اهداف و پیشنهادات برنامه تشریح کرد. جشنواره راوینیا (Ravinia)، یکی از موسسات فرهنگی در آموزش برنامه ها به هنرجویان؛ در تلاش برای همکاری با نخبگان و بدست آوردن اطمینان است که چنین فرصتی به طور عادلانه توزیع شود.
برنامه های آموزشی، نمایشی راوینیا در محدوده ای از جمع آوری بهترین نوازندگان ارکستر در مدارس ابتدایی تا گروه های موسیقی جاز دبیرستان هاست. هدف ما خلق بهترین موسیقی دانان نیست، بلکه پرورش تعریف قدردانی فرهنگی است. ما شاهد چگونگی افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت در زندگی دانش آموزانی که در مدرسه، خانواده و جامعه به وسیله موسیقی تشویق شده اند، بوده ایم.
از طریق این برنامه جدید، هنر به یک موضوع درس اصلی تبدیل می شود. دانش آموزان در هر مرحله تحصیلی و یا هر مدرسه ای تجربه هنرهای تجسمی، موسیقی، رقص و تئاتر با نیازهای تحصیلی دبیرستانی در هر چهار زمینه را بدست می آورند. هر مدرسه حداقل یک معلم خبره هنر خواهد داشت. این برنامه بر اساس مشارکت موجود بین مدارس و موسسات فرهنگی مانند راوینیا ساخته شده و توسعه پیشرفت حرفه ای معلمان و مدیران را بدنبال خواهد داشت.
این لحظۀ تعریف آموزش هنر برای شهر شیکاگو است. فرصتی که امکان تغییر شکل آموزش عمومی در مدارس را به دانش آموزان می دهد و به آنها پایه و اساس موفقیت در مدرسه و زندگی را اهدا می کند. از طریق یک مطالعه جامع هنری، دانش آموزان فرصت خواهند یافت تا به متفکران نوآوری تبدیل شوند که قادر به همیاری فرهنگی و اقتصادی به شهر خود شوند. تفکر یک هنر است.

ترجمه و تلخیص: فرشاد سجادی
منبع:
http://www.chicagobusiness.com/article/20121102/OPINION/121109920/thinking-is-an-art-a-case-for-arts-education


موضوع: معرفی موسسات فرهنگی /آموزشی/پژوهشی، خبرهای رسانه های جمعی، روش تدریس فعال (پژوهش محور)،
ادامه مطلب
[ 1392/01/17 ] [ 08:45 ب.ظ ] [ ساجدی مدیر وبلاگ ]